Kaikki ilmoittautumaan seurapäivään!
26.8.2021 22:35 Uutiset / Kokkolan Sunnistajat

Tavataan Vasikkasaaressa

Tulokset

Hei te kaikki 156 seuran jäsenmaksun suorittanutta ja kauden suunnistuskoululaiset! Tervetuloa viettämään yhteistä syyspäivää Vasikkasaaren leirikeskukseen lauantaina 18.9. Päivän aikana tarjolla leikkimielellä mutta tosissaan käytävä seuramestaruuskilpailu upeine palkintoineen, saunomista, seuran kustantamaa tarjoilua ja mukavaa seurustelua. Esillä on muistoja menneiltä vuosilta ja myös osallistujia haastamme etsimään kaappien kätköistä vanhoja kuoseja päivän seura-asuiksi.


Sattumoisin samoilla alueilla pidetään kyseisen viikon maanantai- ja omatoimirastit, joten kaikilla on mahdollisuus tutustua kisamaastoon :) Lauantain radat on laadittu vain seurapäivää varten. Kilpailun ratamestarina on Seppo Nurisalo. Matkat ovat keskimatkan alarajoilla. Sarjoja on normaalien kisojen tapaan H/D10-sarjasta lähtien 2 vuoden välein, kaikille avoin H/D21 ja H/D35-sarjasta alkaen 5 vuoden välein. Toivomme ihan kaikkien seuran jäsenten tulevan mukaan päivän radoille - ajanotolla tai ilman. Ajanotto tapahtuu ma-rastien tapaan siten, että lähtöväli on klo 13.30-14.15. Selvennykseksi niille, joille kilpailujen ikäsarjajako ei ole tuttua: esim D40- ja H40-sarjassa kisaavat tänä vuonna 40-44 vuotta täyttävät ja lasten/nuorten sarjoissa HD10-sarjassa ovat mukana kaikki tänä vuonna enintään 10-vuotiaat, H/D12-sarjassa 11-12 vuotta täyttävät jne. Kutsumme mukaan myös tämän vuoden suunnistuskoululaiset ja tarjoamme mahdollisuutta tarvittaessa kiertää 10-sarjalaisten rata saattajan kanssa. Tällä kertaa ei viitoutusnauhaa maastossa ole, mutta H/D10- ja H/D12-sarjojen radat ovat lyhyitä ja helppoja. Ilmoittaudu viimeistään to 16.9. klo 12 mennessä.

Tästä ilmoittautumislomakkeelle

Lämpimästi tervetuloa niin kisaajat kuin kannustajatkin!
   
Lisää uutisia
Kokkolan Suunnistajat
«  Syyskuu   »
Kategoriat