| Suunnistuskoulu 2022 |
|
| Jokaisessa tapahtumassa paikalla ryhmien vastuuvetäjät.
|
|
|
|
|
| Karttalinkit paikkoihin löytyvät tapahtumakalenterista
|
|
| Aloitus klo 17.30 |
|
|
|
|
Aika | Paikka ja lisäohjaajat | Aihe |
1 | Ti
| 26.4. |
| Hollihaan koulu | Aloitus |
|
|
|
| Ryhmien vastuuvetäjät |
|
2 | Ti | 3.5. |
| Kirkonmäen urheilukenttä Ventuksentie 47 | Sprintti |
|
|
|
| Valmennusjaosto |
|
3 | Ke | 11.5. |
| Santahaka pururadan lähtöpaikka | Maasto |
|
|
|
| Väinö Venetjoki, Pekka Maasalo, Tuula Peltoniemi |
|
4 | Ke | 18.5. |
| Roskaruka | Hipposuunnistus |
|
|
|
| Su-koulujaosto, Seppo Nurisalo |
|
5 | Ke | 25.5. |
| Ykspihlajan koulu | Sprintti |
|
|
|
| Tuomas Hyyppä, Petri Kettu, Emma Brock |
|
6 | Ke | 1.6. |
| Patamäki Vasarakuja | Maasto |
|
|
|
| Minna Maunula, Selma Määttälä, Minna ja Markus Ketola |
|
7 | Ke | 8.6. |
| Santahaka pururadan lähtöpaikka | Maasto |
|
|
|
| Greta Biskop, Venla Venetjoki, Raija Hirsikangas, Hannele Koskela |
|
8 | Ke | 15.6. |
| Houraati Lohtaja | Maasto |
|
|
|
| Valmennusjaosto |
|
9 | Ke | 22.6. |
| Hakalahden koulu | Sprintti |
|
|
|
| Kirsi Venetjoki, Kari Koivumäki, Emil Kronqvist |
|
|
| tauko, mahdollisuus iltarastiharjoitteluun Ma-rastien D-radalla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 | Ke | 3.8. |
| Laajalahti Råbäckintie | Maasto |
|
|
|
| Markus Hirvinen, Aki ja Santeri Kallio, Raija Hirsikangas, Hannele Koskela |
|
11 | Ke | 10.8. |
| Köykäri hiihtokeskus | Maasto |
|
|
|
| Kim Harlamow, Pasi Porvari, Simo Kattilakoski |
|
12 | Ke | 17.8. |
| Patamäki/Koivuhaka Marian hautausmaan parkkip | Maasto |
|
|
|
| Eero Juola, Leo Jokinen, Johanna Herrala |
|
13 | Ke | 24.8. |
| Palma Palmahovi | Maasto |
|
|
|
| Jarkko Orjala, Emma Halla-aho, Päivi Peltoniemi |
|
14 | Ke | 31.8. |
| Roskaruka | Maastosprintti |
|
|
|
| Terho Taarna, Harri Virkkala, Robert Biskop |
|
15 | Ke | 7.9. |
| Santahaka Päättäjäiset |
|
|
|
| Su-koulujaosto, Juhani Tuomaala |
|
Yö | Ke | 14.9. |
| Harrinniemi Sannanranta | "lamppusuunnistus" |
|
| 18.30 |
| Ryhmien vastuuvetäjät |
|