Kirjoitukset, joihin on lisätty tagi kuntosuunnistus

  • kontact_news

    Seuran virallinen ilmoitustaulu

    17.08.2011 klo 01.11

  • Kuntosuunnistus

    04.03.2011 klo 00.17

  • Suunnistus

    Maanantairastit 2011

    04.03.2011 klo 00.15

    Järjestäjä: Kokkolan Suunnistajat ry
    Aika: Maanantaisin klo 17-19, lauantaisin klo 15-17
    Radat: C (2 km) erittäin helppo A (6 km) normaali,
    B (4 km) helppo E (8 km) normaali, 4 kertaa E-rata n.10 km
    Maksu: Osallistumismaksu 4 €, kaikki liikuntasetelit käyvät.
    Kaikki alle 16-vuotiaat ja alle 18-vuotiaat KoS:n jäsenmaksun suorittaneet ilmaiseksi
    Tiedotus: Keskipohjanmaa-lehti lauantaisin. Österbottens tidning sunnuntaisin
    Yhteyshenkilö: Timo Ronkainen 040-5280701  Tulokset: ilkka.leikkonen@pp.kpnet.fi
    Emit-leimaus

     

    Tavoitepalkinnot

    Takki Ullmax

    • 26-34 osallistumiskertaa: Urheilu- ja vapaa-ajan takki harjatulla mikrokuituvuorella, Ullmax
    • 18-25 osallistumiskertaa: Maanantairastit-t-paita
    1. 1. la, 16.4. klo 15-17

      Harriniemi

      Outokummuntie, Jätevedenpuhdistamo, Pohj.Ohikulkutie nro 749

      Aulis Rantala (040-821 9780), Seppo Korkiakangas, Tuomas Harmaala, Olli Pallaspuro, Ahti ja Janne Rantala, Tony Vuorinen
    2. 2. ma, 18.4. klo 17-19

      Hopeakivenlahdentie

      Santahaan kartta, meren puoli, VR:n uusi lastauspaikka

      Timo Ronkainen (040-5280701), Aki Kallio, Sauli Kailajärvi, Teija Ihalainen, Elina Orjala
      Suunnistajan Kauppa paikalla
    3. 3. la, 23.4. klo 15-17

      Kvikant

      Laajalahdentie, Pohj.Ohikulkutie nro 749

      Tapani Tanttinen (040-5087114) ja Kyösti Orava, Sirpa Pulkkinen, Heljä ja Simo Virkkala, Sami Selkälä, Sanna Sarkkinen-Vuorinen
    4. 4. ma, 25.4. klo 17-19

      Saarikangas

      Vaasantietä Kokkolasta 3km etelään, vt. 8

      Tuomas (050-5206752) ja Olli Hyyppä, Esa Lindholm, Antti ja Vuokko Kleemola, Eero Mourujärvi, Janne Willman
    5. 5. ma, 2.5. klo 17-19

      Halkokari

      Kaanaanmaantie, vanha pururata

      Eero Viitasaari (050-5934387), Kari Kaasinen, Kalevi Joki, Eija Judin, Jorma Palomaa, Markku Nyström
      Suunnistajan Kauppa paikalla
    6. 6. la, 7.5. klo 15-17

      Hakalahden koulu

      Antti Chydeniuksenkatu, Matruusinkatu

      V-M Perälampi (044-554 9933), Sauli Kailajärvi, Sirpa Pulkkinen, Marjut Virkkala ja Jarmo Kattilakoski
      Iltarastipariviesti + normaali suunnistus klo 15. Viestin sarjat: mies/mies, mies/nainen, nainen/nainen.
    7. 7. ma, 9.5. klo 17-19

      Ventusneva

      Hepo-Ventuksentie, Opastus Laajalahdentieltä

      Jaakko Teppo (050-4124648) ja Jyrki Myllymäki, Seppo Järvinen, Erkki Vistiaho, Seppo Turpeinen, Anne Stoor, Kirsti Kattilakoski
    8. 8. ma, 16.5. klo 17-19

      Karhi

      Harjunkankaat, Kokkolasta pohjoiseen 22km, vt.8, Marinkaisista Karhintietä 6km

      Timo Hongell (050-3047406) ja Mia-Riitta Vikström, Airi Vikström, Kenneth ja Anna Mild, Eila, Jan-Anders ja Mikael Prest
      Pitkä E-Rata
    9. 9. ma, 23.5. klo 17-19

      Santahaka

      Pururadan parkkipaikka

      Risto Haapala (0400-160 606), Leo Karhulahti, Esko Harju, Jesse Haapala, Mirja Mattila, Leila Keski-Oja
      Iltarastiviikko
      Suunnistajan Kauppa paikalla, Aikuisten suunnistuskoulu klo 17
    10. 10. ke, 25.5. klo 17-19

      Laajalahti

      Uimarannan parkkipaikka, Laajalahdentie

      Vesa Kätkä (050-4589067), Pertti Salo, Hannu Salo, Pirjo Pallaspuro, Merja Korhonen-Helander, Minna Siren, Rainer Sundbäck
      Iltarastiviikko
      Aikuisten suunnistuskoulu klo 17
    11. 11. ma, 30.5. klo 17-19

      Rödsö

      Opastus Rödsöntie/Möllerintie

      Kai Pulkkinen (050-3637377), Juha Koppinen, Lasse Pulkkinen, Heidi Pulkkinen, Taru Koppinen, Raimo Koppinen
    12. 12. ma, 6.6. klo 17-19

      Nybacka

      Opastus Jyväskyläntieltä 3 km Kokkolasta

      Jari (050 67807) ja Annika Lundell, Veli-Matti Perälampi, Matti Ruokoja, Antti Jyrinki, Veli-Pekka Peuraharju, Iida Perälampi
      Suunnistajan Kauppa paikalla
    13. 13. ma, 13.6. klo 17-19

      Halkokari

      KTU:n maja, Trullevintie

      Harri Virkkala (050-363 7685), Osmo Saarinen, Marjut, Raisa ja Henna Virkkala, Tuija ja Rami Saarinen, Pekka Maasalo
      Pitkä E-rata
    14. 14. ma, 20.6. klo 17-19

      Saarikangas

      Vaasantietä Kokkolasta 3km etelään, vt. 8

      Eero Fränti, Asko Kujala, Sanna Junttila, Mikko Poutanen, Erkki Nurisalo, Teuvo Patana, Arto Fränti,
    15. 15. ma, 27.6. klo 17-19

      Djupsund

      Opastus Pohj.Ohikulkutie nro 749, Öjan kaupalta

      Heikki, Sauli (050-301 4773) ja Toni-Antti Viitasaari, Eeva-Maria Fränti, Asko Passoja, Heikki Haapala, Olli Lahnalampi
    16. 16. ma, 4.7. klo 17-19

      Harriniemi

      Outokummuntie, Pohj.Ohikulkutie nro 749

      Simo (050-598 2044) ja Aino Kattiakoski, Jaakko ja Airi Kattilakoski, Sanni ja Seppo Luokkala, Pertti Salonen
    17. 17. ma, 11.7. klo 17-19

      Hirvisneva

      Vaasantietä 6km Kokkolasta etelään, vt.8.

      Jukka Määttälä , Jukka Polso, Antti Mourujärvi, Teija Polso, Steve KÃ¥la, Ilkka Leikkonen
      Suunnistajan Kauppa paikalla
    18. 18. ma, 18.7. klo 17-19

      Ventusneva

      Hepo-Ventuksentie, Opastus Laajalahdentieltä

      Veijo Märsy (040-5180118), Heikki Korva, Vappu Seppänen, Titta ja Markus Stenvall, Jussi Rousu
    19. 19. ma, 25.7. klo 16-19

      Palma

      Palmahovi, Pietarsaarentie / Pohj.Ohikulkutie nro 749

      Timo Pohjola (045-1314194), Matti Hourula, Osmo Tuominen, Pekka Koivu , Markku Peltoniemi, Veikko Vierimaa, Olli Järvi,
      Ilmainen sauna
    20. 20. ma, 1.8. klo 17-19

      Rödsö

      Opastus Rödsöntie/Möllerintie

      Valmennusryhmä:, Mia-Riitta Vikström, Timo Hongell, Paavo ja Petteri Rantala + ryhmän jäsenet
    21. 21. ma, 8.8. klo 17-19

      Laajalahti

      Myllyoja, Laajalahdentie

      Anniina ja Esa (050-4445240) Saarela, Venla, Ruska, Samuli ja Ville Saarela, Antti Lehtonen
      Pitkä E-rata, Suunnistajan Kauppa paikalla
    22. 22. ma, 15.8. klo 17-19

      Lohtaja, Kirkkokalliot

      Kasitieltä Marinkaisen risteyksestä muutama km kohti Karhia

      Petri Tilus (050-5051012), Paula Jylhä, Erkki Koivukangas, Seppo Meriläinen, Matti Mäkikitalo, Kim Paavola, Reija Harlamow
    23. 23. ma, 22.8. klo 17-19

      Djupsund

      Opastus Pohj.Ohikulkutie nro 749, Öjan kaupalta

      Tuomas (050-3620459), Esa ja Harri Hongell, Terho Taarna, Liisa Hongell, Petri Harsunen, Arja-Leena Kero, Pasi Hämäläinen
    24. 24. ma, 29.8. klo 17-19

      Köykär, ulkoilukeskus

      Opastus Jyväskyläntieltä 2 km Kokkolasta

      Pekka Erkkilä (044-5982039), Pauli Tynjälä, Seppo Nurisalo, Tommi Viitasaari, Mikko Kuoppala, Elina Puusaari, Tarja Isoherranen
      Suunnistajan Kauppa paikalla
    25. 25. ma, 5.9. klo 17-19

      Saarikangas

      Vaasantietä Kokkolasta 3km etelään, vt. 8

      Jorma Nissilä (0400-868 891), Erja Ervonen, Kauko Hirvinen, Anja Kivistö, Marja-Liisa ja Juha Hiironen, Osku Valo
    26. 26. ma, 12.9. klo 17-19

      Koivuhaka

      Raviradan parkkipaikka

      Göran Björkgård (044-3362401) ja Kati Nynäs, Vesa Turtola, Stefan Nynäs, Salme ja Tauno Heino, Niina ja Jonas Björkgård
    27. 27. ma, 19.9. klo 17-19

      Harriniemi

      Outokummuntie, Jätevedenpuhdistamo, Pohj.Ohikulkutie nro 749

      Eero Juola (040-553 2906), Seppo Lyyski, Ulla Juola, Marko Siironen, Jouko Myllymäki, Seppo Ruokosalo,
    28. 28. ma, 26.9. klo 17-19

      Halkokari

      Vasikkasaari, Trullevintie

      Marja Penttilä (050-531 8113) ja Leo Jokinen, Veikko Hillilä, Olavi Kinnunen, Tapio Hirvi, Tommi Penttilä
    29. 29. ma, 3.10. klo 16-18

      Ventusneva

      Hepo-Ventuksentie, Opastus Laajalahdentieltä

      Kari Koivumäki (0400-766 524) ja Jonas Kronqvist, Hannu Tikkanen, Juhani Tuomaala, Terho Tattari, Jaakko ja Lauri Koivumäki
    30. 30. la, 8.10. klo 15-17

      Rödsö

      Rödsön koulu

      Pekka (0400-560 765), Petteri ja Paavo Rantala, Sauli Peltoniemi, Ilkka Kivelä, Arttu ja Valtteri Laine
      Pitkä E-rata, yhteislähtö klo 15. Mestaruuskilpailut.
    31. 31. ma, 10.10. klo 16-18

      Laajalahti

      Uimarannan parkkipaikka, Laajalahdentie

      Jarmo (050-5917269), Heidi ja Sami Kattilakoski, Taisto Isokääntä, Jarmo ja Henri Hämäläinen, Harri Pajula.
    32. 32. la, 15.10. klo 15-17

      Palma

      Palmahovi, Pietarsaarentie / Pohj.Ohikulkutie nro 749

      Toni-Antti ja Sauli Viitasaari (050-301 4773), Ilkka Leikkonen, Sanna Junttila, Osku Valo, Kauko Mäkelä
      Iltarastipariviesti + normaalisuunnistus klo 15. Viestin sarjat: mies/mies, mies/nainen, nainen/nainen
      Ilmainen sauna+makkaran paisto
    33. 33. ma, 17.10. klo 16-18

      Harriniemi

      Outokummuntie, Pohj.Ohikulkutie nro 749

      Ilkka Tanttinen (0400-665 453) ja Jarmo Liedes, Hannu Luhtio, Harri Välikangas, Ismo Lehto, Marko Myllymäki
    34. 34. la, 22.10. klo 15-17

      Santahaka

      Pururadan parkkipaikka

      Jorma Harju (040-5842737), Håkan Andersson, Voitto Kaustinen, Tuomas Kiviniemi, Kari Autio, Mari Sorvisto, Antti Rytioja
    35. 35. ma, 24.10. klo 18-20
       

      Päätöstilaisuus

      Ammattioppilaitos auditorio