Ohjelma 2017

Suunnistuskoulu ohjelma 2017     Lähdöt keskiviikkoisin klo. 17.30 – 18.30

Aika Paikka Aihe Ratamestariryhmä
1. 19.4. Ruotsalainen yläaste
Banerinkatu 3
Sisäharjoitus
kartta-ja kompassiryhmä
Karttaryhmä: Eeva-Maria Fränti (050 5326818),
Kompassiryhmä:Kari Myllymäki ((040 5234074) ja jaosto
2. 26.4. Ruotsalainen yläaste
Banerinkatu 3
Sisäharjoitus
kartta-ja kompassiryhmä
Karttaryhmä: Eeva-Maria Fränti (050 5326818),
Kompassiryhmä:Kari Myllymäki ((040 5234074) ja jaosto
3. 3.5. Halkokari
Roskarukan tekomäki
Karttamerkit Henna Virkkala (040 5901918)
Venla ja Ruska Saarela + jaosto
4. lau. 6.5. Trullevi, entinen lomakylä
8 km trullevintietä,
Kärppäjahti
Kansallinen suunnistuskilpailu
lasten radat
Voi osallistua saattajan kanssa
Kai Pulkkinen (050 3637377) + jaosto
Suunnistuskoulun ilmoittautumiset Kaille
5. 10.5. Vanhansatamanlahti Meritie Valokuvasuunnistus Päivi Peltoniemi (050 3769070)
Pasi Peltoniemi, Päivi ja Pekka Tukala
6. 17.5. Patamäki, Vasarakuja 23 Iltarastiviikko RR-, TR-, ja C-radat Greta Biskop (040-4823599)
Jenna Hietala, Ella Siironen, Venla Venetjoki, Pinja Ylikangas ja jaosto
7. 24.5. Harriniemi
Outokummuntie
Vihikoira Pekka Maasalo (050 3639009)
Marjo Maasalo, Johanna ja Sakari Herrala
8. 31.5. Santahaka pururataparkkialue CUP-1 Tulokset
RR, TR- ja C-radat
Marjut Virkkala (040 7498966)
Harri Virkkala ja Kari Koivumäki
9. 7.6. Saarikangas
Koivistontie
Olinpaikan määritys Timo Tanttinen (0400 959075)
Niina Tanttinen, Jukka ja Lassi  Polso
10. 14.6. Trullevi Valkohiekat
Huom! Uintimahdollisuus
Suunnistusharjoitus
kartta-ja kompassiryhmä
Karttaryhmä: Tommi Viitasaari (0400 850766) Elina ja Matti Mäkitalo
Kompassiryhmä: Kari Myllymäki (040 5234074) ja Päivi Peltoniemi
11. 21.6. Laajalahti Hietanokantie Reitinvalinnat Ilkka Tanttinen (0400 665453)
Aija Isosaari ja Ilkka Kivelä
12. 28.6. Palmahovi
Pohj. ohikulkutie 479
Huom! Uintimahdollisuus
CUP- 2 Tulokset
RR-, TR-, Ja C-radat
Jari Koppinen (040 5627010)
Kai ja Emilia Pulkkinen, Annika Lindgren
13 lau.1.7. Öja, Merivartiosto
Märaskärintie
GIF
Kansallinen Suunnistuskilpailu
Lasten radat
voi osallistua saattajan kanssa
Kai Pulkkinen (050 3637377) ja jaosto
Suunnistuskoulun ilmoittautumiset Kaille
KESÄTAUKO
14. 2.8. Laajalahti
uimarannan parkkialue
Huom! Uintimahdollisuus
Veikkaus Elina ( 044-2820155) ja Heidi Orjala,
Taru Koppinen ja Sanna Sarkkinen-Vuorinen
15. 9.8. Santahaka pururata
Hipposuunnistus
RR-,TR-, ja C-radat Tuomas Hyyppä (050 5206752) ja jaosto
16. lau.12.8. Laajalahti
Kansalllinen kilpailu
AM-pitkämatka
Lasten radat
Voi osallistua saattajan kanssa
Kai Pulkkinen (050 3637377)
Suunnistuskoulun ilmoittautumiset Kaille
17. 16.8. Elba
Sannanrannatie
Afrikantähti tai Mobo
kartta- ja kompassiryhmä
Karttaryhmä: Joose Nurmela (040 7646260), Mikko Poutanen Lauri ja Olli Koivumäki, Peetu Rantala Väinö Venetjoki ja Eemil Kronqvist
Kompassiryhmä: Kari Myllymäki (040 5234074) ja Päivi Peltoniemi
18. 23.8. Patamäki
Vasarakuja 23
Viuhka-suunnistus Roosa Hämäläinen (044 0600614)
Aki Kallio, Antti Ojajärvi
19. 30.8. Halkokari
Roskarukan tekomäki
CUP-3
RR-, TR- ja C-radat
Petri Kettu (040 7186180), Kim Harlamow,
Markus Hivinen ja Matti Mäkitalo
20. 6.9. Keski-Pohjanmaan ammattiopisto
Närvilänkatu 8-10
Sisäsuunnistus ja
päättäjäiset
Kartta-ja kompassiryhmä
Karttaryhmä: Terho Taarna (0400 761343)
ja jaosto
Kompassiryhmä: Kari Myllymäki (040 5234074) ja Päivi Peltoniemi
21. 13.9. Trullevi
Valkohiekat parkkipaikka
Syysvaellus
lähtö klo 17.30-
Kartta-ja kompassiryhmä
Pekka Maasalo (050 3639009) ja jaosto
22. 1.10. Turku ja Mynämäki Nuorisoviesti ja
Oravatonni
Elina Orjala ( 044 2820155)
http://www.ms-52.net/kilpailu/oravatonni/
http://www.tus.fi 
Tavoitepalkinnot jaetaan kauden loputtua päättäjäisissä.
Pronssimitali 4 osallistumiskertaa
Hopeamitali 8 osallistumiskertaa
Kultamitali 12 osallistumiskertaa
Erikoispalkinto 16 osallistumiskertaa
HUOM! OSALLISTUJAA EI OLE VAKUUTETTU JÄRJESTÄJÄN PUOLESTA.