Pyöräsuunnistus

Fillarirastit 2018

8.5. KoS, Harriniemi, tieltä 749 Kokkola Esa Saarela (0504445240)
Tulokset Väliajat Reittihärveli
15.5. Botnia, Norrmossen, Vanha valtatie 8 Lars-Gunnar Holm (0405273165)
29.5. HimU, Himanka, Kurikkala AM-pyöräsuunnistus K-P / Olavi Ylikangas (0503240343)
5.6. GIF, Santahaka, tieltä 749 Kokkola Måns Åkerblom (0401832002)
12.6. KaJu, Kalajoki Hannu Oja (0440677159)
19.6. Minken, Tähtihalli, Uusikaarlepyy Mikael Holm (0503493061)
27.6. (Huom! keskiviikko) KoS, Patamäki, Satamatie Eero Juola (0405532906)
Tulokset Väliajat
24.7. Botnia, Laajalahti, Kokkola Harald Slotte (0407755283)
31.7. GIF, Köykäri, Kokkola Måns Åkerblom (0401832002)
7.8. Brahe Pietarsaari, Itälän koulu Tom Stenlund
21.8. Botnia, Påraksen koulu, Kruunupyy Bengt Lövsund (0505263608)
28.8. KoS, Halkokarin koulu Leo Jokinen (0442731717)
Tulokset Väliajat Reittihärveli
30.9. MTBO-maraton Gunu-MTBO-maraton.
Botnia, Santahaka, tieltä 749 Kokkola
Katso kotisivu ( http://www.okbotnia.fi )
Mats Hom (0505677970)

A-rata 12-15 km
B-rata 7-10 km
C-rata 5 km

Lähdöt: kl. 17-18.30.
Maksu: 5,00 € kaikille.
Valmiiksi painetut radat pysu-kartoilla.

Yhteyshenkilöt:
Måns Åkerblom 040 183 2002
Gunnar Holm 040 527 3165
Eero Juola 040 553 2906

 

MTBO-kalenteri (Kansalliset pyöräsuunnistukset) 2018

12.05.2018 6. Hiiltomiehet-pyöräsuunnistus Hiiltomiehet
12.05.2018 6. Hiiltomiehet-pyöräsuunnistus Hiiltomiehet
03.06.2018 Satakunnan Pyöräsuunnistus sprintti Nakkilan Wisa & Suosmeren Salpa
03.06.2018 Satakunnan Pyöräsuunnistus keskimatka Nakkilan Wisa & Suosmeren Salpa
09.06.2018 SM-pyöräsuunnistus sprintti, WRE Tampereen Pyrintö
10.06.2018 SM-pyöräsuunnistus pitkä matka, WRE Tampereen Pyrintö
07.07.2018 PySu-kansalliset, MM-katsastus, 1. pv Asikkalan Raikas
08.07.2018 PySu-kansalliset, MM-katsastus, 2. pv Asikkalan Raikas
21.07.2018 SM-pyöräsuunnistus erikoispitkä OC-DUBHE
19.08.2018 Avoin E-P:n pyöräsuunnistus sprintti Rasti-Kurikka
19.08.2018 Avoin E-P:n aluemestaruus PySu parisprintti Rasti-Kurikka
01.09.2018 SM-pyöräsuunnistus keskimatka Kankaanpään Suunnistajat
02.09.2018 SM-pyöräsuunnistusviesti Kankaanpään Suunnistajat

********************************************************************

Fillarirastit 2017

AM-Pyöräsuunnistus 5.6

2.5. Botnia, Harriniemi, tieltä 749 Kokkola
9.5. KoS, Halkokarin koulu Leo Jokinen
Tulokset Väliajat Reittihärveli
16.5. Minken, Tähtihalli, Uusikaarlepyy
23.5. HimU, Himanka, Kurikkala
30.5. GIF, Santahaka, tieltä 749 Kokkola
5.6. KoS, Lohtaja, Houraati AM-pyöräsuunnistus / Eero Juola
Tulokset Väliajat Reittihärveli
20.6. Botnia, Laajalahti, tie 749 n. 5 km Kokkolasta
4.7. KoS, Patamäki, Satamatie Esa Saarela
Tulokset Väliajat Reittihärveli
18.7. GIF, Kruunupyy ampumarata
1.8. Botnia, Laajalahti, Kokkola
8.8. Minken, Tähtihalli, Uusikaarlepyy
16.8. YlivKu, Ylivieska, liikuntakeskus
22.8. GIF, Outokummuntie, tie 749 Kokkola
29.8. Brahe Pietarsaari, Östanpå koulu
1.10. MTBO-maraton Gunu-MTBO-maraton.
Katso kotisivu ( http://www.okbotnia.fi )

 

***************************************************************

 

Fillarirastit 2016

3.5. Botnia,  Harriniemi, tie 749 Kokkola
10.5. KoS, Saarikangas, 8-tie n. 5 km etelään Kokkolasta Eero Juola ja Leo Jokinen
tulokset väliajat reittihärveli
17.5. Minken, Sandåsen, tie 749 5 km -> Uusikaarlepyystä
31.5. GIF, Santahaka, tie 749 Kokkola
7.6. HimU, Himanka Kurikkala, K-P:n AM-kilpailut
14.6. Botnia, Laajalahti parkkipaikka
21.6. KoS, Patamäki, Satamatie Samuli ja Ruska Saarela
tulokset  väliajat  reittihärveli
28.6. GIF, Kruunupyy ampumarata, ÖIDM
25.7. KoS,  Lohtaja Vattaja Miikka Ketonen
tulokset  väliajat  reittihärveli
9.8. Minken,  Tähtihalli Uusikaarlepyy
16.8. Botnia, Påraksen koulu, Kruunupyy
23.8. GIF, Outokummuntie, tie 749 Kokkola
25.9. Botnia, Gunu MTBO-marathon

 

 

FILLARIRASTIT 2015

5.5      Botnia            Harriniemi, Outokummuntie.
12.5      KoS               Saarikangas, 8-tie noin 3 km Kokkolasta etelään.  Tulokset  Väliajat  Reittihärveli
26.5      Minken           Sandåsen, tie 749 noin 5 km Pietarsaaresta Uuteenkaarlepyyhyn.
2.6      GIF                 Santahaka
16.6      Botnia            Laajalahti, pysäköintipaikka
23.6      KoS               Patamäki, opastus Satamatie  Tulokset Väliajat Reittihärveli
14.7      Brahe             Pietarsaari, Fäboda, Pikkuhiekka.
21.7      GIF                Kvikant
4.8       KoS                Halkokari, Halkokarin Koulu. Samalla KP:n pyöräsuunnistuksen AM-Kilpailu.
tulokset  väliajat  reittihärveli
Sarjat: H/D14, 18, 21,40,50,60. Osallistumismaksu 10€ AM-Kisaan, 5€ Fillari-
rasteille. (Kokkolan Suunnistajat maksavat kilpailijajäsenensä osallistumismaksun AM-
Kisaan)
AM tulokset 
11.8      Minken           Stjärnhallen, Uusikaarlepyy.
18.8      Botnia            Påras koulu, Kruunupyy
25.8      GIF                Outokummuntie
27.9      Botnia            Gunu-MTBO-maratoni.

 

FILLARIRASTIT 2014

13.5.       Botnia, Harriniemi.
27.5.       GIF, Santahaka
3.6.         KoS, Saarikangas  tulokset  väliajat reittihärveli
10.6.       Botnia, Laajalahti, K-P ja ÖID-mestaruuskilpailu
17.6.       HimU, Pernu
24.6.       Minken, Pietarsaari, Sandåsen, väg 749

1.7.         KoS, Patamäki, Satamatie  tulokset   väliajat  reittihärveli

5.8.         Brahe, Lillsand
12.8.       GIF, Kvikant
19.8.       HimU, Pahkala
26.8.       Botnia, Sandbacka

2.9.         KoS, Harriniemi     tulokset   väliajat  reittihärveli
28.9.       Botnia, Gunu MTBO marathon. 

Fillarirastit:

A-rata           noin 12-15 km
B-rata           noin   7-10 km
C-rata           noin       5 km

Lähdöt   klo. 17-18.30
Maksu    5 € kaikille
Valmiiksi painetut radat pysu-kartoilla

Yhteyshenkilöt:
GIF: Måns Åkerblom 040-1832002
Botnia: Gunnar Holm 040-5273165
KoS: Eero Juola 040-5532906

 

 

FILLARIRASTIT 2013

15.5.       Botnia, Harriniemi  Tulokset  Väliajat
29.5.       GIF, Santahaka      Tulokset (ja väliajat)
 5.6.        KoS, Kälviä, myös ÖID:n ja KP:n mestaruuskilpailut. Yhteistulokset  Väliajat
KP-tulokset sarjoittain
12.6.       HimU, Pernu   Tulokset   Väliajat
19.6.       Botnia, Sandbacka  Tulokset  Väliajat
 3.7.       KoS, Saarikangas  Tulokset  Väliajat
14.8.       GIF, Laajalahti   Tulokset (ja väliajat)
20.8.       Brahe, Fäbodan Pikkuhiekalla   Tulokset  Väliajat
28.8.       Minken, Sandåsen  Tulokset  Väliajat
 4.9.       HimU, Pahkala  Tulokset  Väliajat
11.9.       Botnia, Kvikant  Tulokset  Väliajat
18.9.       KoS, Houraati Reittihärveli  Tulokset  Väliajat
29.9.       Gunu MTBO marathon 

 

Vanhoja tuloksia

18.7.2012 Vesilaitos

Tulokset  Väliajat Reittihärveli

Pyöräsuunnistus 1.8.2012 Houraati

Tulokset  Väliajat Reittihärveli

Pyöräsuunnistus 8.8.2012 Saarikangas

Tulokset  Väliajatt170509t170509