Maanantairastit 2017

Maanantaisin klo 17-19, lauantaisin klo 14-16

Radat:

  • C (2 km) erittäin helppo
  • B (4 km) helppo
  • A (6 km) normaali
  • E (8 km) normaali, 4 kertaa E-rata n.10 km

Maksu:

Osallistumismaksu 5 €, kaikki liikuntasetelit käyvät. Kaikki alle 16-vuotiaat ja alle 18-vuotiaat KoS:n jäsenmaksun suorittaneet ilmaiseksi

Yhteyshenkilö:

Timo Ronkainen 040-5280701

Tulokset ja tilastot:

timo.ronkainen@anvianet.fi    040 5280701

Osallistumiskerrat

Tavoitepalkinnot:

2.4-28.10.2017 (40 krt)

  • 28-40 osallistumiskertaa:   Nike Brasilia Varustekassi

Nike Varustekassi

  • 20-27 osallistumiskertaa:   Maanantairasti T-paita (tekninen)                          

                                                                                                                    ⇩   Klikkaa logosta   ⇩
                                                                                                                    ⇩ sponsorin sivuille ⇩

  1. 1. su, 2.4. klo 09-11
    Tuomas Hyyppä (050-5206752), Terho Taarna, Milja Hyyppä, Olli Koivumäki
  2. 2. la, 8.4. klo 14-16

    Harriniemi, Jätevedenpuhdistamo

    Outokummuntie, Jätevedenpuhdistamo, Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Timo Ronkainen (040-5280701), Aki Kallio, Gavin Brock, Elina Orjala, Sauli Kailajärvi, Teija Ihalainen, Kimmo Latvamäki
    Suunnistajan Kauppa paikalla
  3. 3. ma, 10.4. klo 17-19

    Kvikant, Laajalahdentie

    Laajalahdentie, Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Leo Jokinen (044 273 1717 ) , Tapani Tanttinen, Lasse Pulkkinen, Osku Valo, Kauko Mäkelä, Sirpa Pulkkinen, Niina ja Jonas Björkgård.
    Suunnistajan Kauppa paikalla
  4. 4. la, 15.4. klo 14-16

    Kemirantien kukkulat

    Opastus Outokummuntie, Kemirantie

    Aulis (040-821 9780) ja Ahti Rantala, Päivi Kentala, Olli Pallaspuro, Janne Rantala, Seppo Korkiakangas
  5. 5. ma, 17.4. klo 14-16

    Saarikangas

    Vaasantietä Kokkolasta 3km etelään, vt. 8

    Risto Haapala (0400-160 606), Leo Karhulahti, Jesse Haapala, Mirja ja Timo Mattila, Leila Keski-Oja, Heli Marjala
    Suunnistajan Kauppa paikalla
  6. 6. la, 22.4. klo 14-16

    Patamäki

    Ekocenter, Vasarakuja 23, Kokkola.

    Harri Virkkala (050-363 7685), Jussi Hietala, Marjut, Raisa ja Henna Virkkala, Annika Lindgren, Virve Rantala
  7. 7. ma, 24.4. klo 17-19

    Palma

    Palmahovi, Pietarsaarentie / Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Tuomas (050-5206752) ja Olli Hyyppä, Esa Lindholm, Titta ja Markus Stenvall, Janne Willman
    Pitkä E-rata. Suunnistajan Kauppa paikalla
  8. 8. ma, 1.5. klo 15-17

    Hopeakivenlahdentie, Santahaan kartta

    Santahaan kartta, meren puoli, VR:n uusi lastauspaikka

    Eero Viitasaari (050-5934387), Jorma Palomaa, Heikki Korva, Kari Kaasinen, Markku Nyström, Heidi Orjala, Kaisa-Leena Perälä
  9. 9. ma, 8.5. klo 17-19

    Trullevi

    Entinen lomakylä, trullevintietä 8 km.

    Erkki Koivukangas (050-586 1234), Anniina Aarnio, Antti Aarnio, Heimo ja Elvi Fiskaali, Harri Kangasniemi
  10. 10. ma, 15.5. klo 17-19

    Laajalahti, Uimarannan parkkipaikka

    Uimarannan parkkipaikka, Laajalahdentie

    Vesa Kätkä (0400-175359), Pertti Salo, Pirjo Pallaspuro, Merja Korhonen-Helander, Minna Siren, Rainer Sundbäck
    Iltarastiviikko alkaa. Suunnistajan Kauppa paikalla.
  11. 11. ke, 17.5. klo 17-19

    Patamäki

    Ekocenter, Vasarakuja 23, Kokkola.

    Kim (040-5770821) ja Greta Biskop, Maarit, Robert ja Patricia Biskop, Kari Koivumäki, Pasi Hämäläinen ja Jani Willman.
    Kaveripäivä: Suunnistusta harrastava ja harrastukseen tutustuva kaveri ilmaiseksi suunnistamaan. Iltarastiviikko jatkuu
  12. 12. ma, 22.5. klo 17-19

    Knifsund, Öjan jalkapallokenttä

    Opastus Pohj. Ohikulkutie nro 749, 10 km Kokkolasta etelään (Öjan Kauppa)

    Timo (050-3047406) ja Mia-Riitta Hongell, Airi Vikström, Kenneth ja Anna Mild, Eila, Jan-Anders ja Mikael Prest
  13. 13. ma, 29.5. klo 17-19

    Möller

    Möllerintie / Hällskärintie

    Terho Taarna (0400-761 343), Janne Yli-Länttä, Petri Kettu, Elina ja Matti Mäkitalo
  14. 14. ma, 5.6. klo 17-19

    Houraati

    Lohtaja, Kokkolasta pohjoiseen 29km, vt.8

    Väinö Venetjoki, Eero Juola (040-553 2906), Ulla Siironen, Seppo Ruokosalo, Seppo Lyyski, Kirsi Venetjoki
    Pitkä E-rata. Samanaikaisesti pyöräsuunnistus AM-kisa.
  15. 15. ma, 12.6. klo 17-19
    Ilkka Tanttinen (0400-665 453), Risto Tanttinen, Reija Harlamow, Hannu Luhtio, Harri Välikangas, Jarmo Liedes
    Suunnistajan Kauppa paikalla
  16. 16. ma, 19.6. klo 17-19

    Saarikangas

    Vaasantietä Kokkolasta 3km etelään, vt. 8

    Tapani (040-5087114) ja Timo Tanttinen, Heljä ja Simo Virkkala, Sami Selkälä, Kia Lillfors, Fanny Erkkilä
  17. 17. pe, 23.6. klo 14-16

    Harriniemi-Santahaka

    Outokummuntie

    Kari (040-5234074) ja Matilda Myllymäki, Joose Nurmela, Sanna Sarkkinen-Vuorinen, Tony Vuorinen
    Juhannusrastit
  18. 18. ma, 26.6. klo 17-19

    Knifsund

    Opastus Pohj. Ohikulkutie nro 749, 10 km Kokkolasta etelään (Öjan Kauppa)

    Heikki, Sauli (050-301 4773) ja Toni-Antti Viitasaari, Asko Passoja, Heikki Haapala, Olli Lahnalampi, Raija Hirsikangas, Hannele Koskela
  19. 19. ma, 3.7. klo 17-19

    Laajalahti, Myllyoja

    Myllyoja, Laajalahdentie

    Ruska ja Samuli Saarela, Venla ja Esa (050-4445240) Saarela, Antti Lehtonen, Samuli Räsänen
    Suunnistajan Kauppa paikalla
  20. 20. ma, 10.7. klo 17-19

    Vattaja, Lohtaja

    Ohtakarintie

    Jarkko Orjala (050-3534127), Teppo Isokoski, Jenna Hietala, Henna ja Paula Jylhä
  21. 21. ma, 17.7. klo 17-19

    Trullevi

    Entinen lomakylä, trullevintietä 8 km.

    Kai (050-3637377), ja Emilia Pulkkinen, Juha Koppinen, Lasse Pulkkinen, Taru Koppinen, Raimo Koppinen, Jari Koppinen
  22. 22. ma, 24.7. klo 17-19

    Santahaka, Pururadan parkkipaikka

    Pururadan parkkipaikka

    V-M Perälampi (044-554 9933), Tuomo Kemppainen, Sirpa Pulkkinen, Venla Saarela ja Sauli Kailajärvi
  23. 23. ma, 31.7. klo 17-19

    Möller

    Möllerintie / Hällskärintie

    Kari Myllymäki (040-523 4074), Jari Lundell, Annika Lundell, Matti Ruokoja, Antti Jyrinki, Matilda Myllymäki
    Pitkä E-rata, Suunnistajan Kauppa paikalla
  24. 24. ma, 7.8. klo 17-19

    Palma

    Palmahovi, Pietarsaarentie / Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Pekka Koivu,Timo Pohjola, Matti Hourula, Osmo, Antti ja Kuutti Tuominen, Veikko Vierimaa
  25. 25. ma, 14.8. klo 17-19

    Laajalahti, Uimarannan parkkipaikka

    Uimarannan parkkipaikka, Laajalahdentie

    Eero Fränti (045-2642480), Arto Fränti, Eeva-Maria Fränti, Reijo Ojajärvi, Päivi ja Pasi Peltoniemi
  26. 26. ma, 21.8. klo 17-19

    Köykärin ulkoilukeskus

    Opastus Jyväskyläntieltä 2 km Kokkolasta

    Kim Harlamow ja Simo Kattilakoski, Airi Kattilakoski, Seppo Luokkala, Pertti Salonen, Kristoffer Olaussen
    Suunnistajan Kauppa paikalla
  27. 27. ma, 28.8. klo 17-19

    Vattaja, Lohtaja

    Ohtakarintie

    Miikka Ketonen (040-5604722), Esko Ylikangas, Pinja Ylikangas, Emmi Halla-aho, Vesa Turtola, Salme ja Tauno Heino,
  28. 28. ma, 4.9. klo 16-18

    Halkokari, Vasikkasaari

    Vasikkasaari, Trullevintie

    Marja Penttilä (050-531 8113), Leo Jokinen, Veikko Hillilä, Olavi Kinnunen, Tapio Hirvi, Tommi Penttilä
    Suunnistajan Kauppa paikalla
  29. 29. ma, 11.9. klo 16-18

    Långö

    14 km etelään Pohj. Ohikulkutie 749

    Lauri ja Kari Koivumäki (0400-766 524), Emil Kronqvist, Juhani Tuomaala, Terho Tattari, Jaakko ja Olli Koivumäki
    Suunnistajan Kauppa paikalla
  30. 30. ma, 18.9. klo 16-18

    Saarikangas

    Vaasantietä Kokkolasta 3km etelään, vt. 8

    Marko (040 7676 430) ja Ella Siironen, Erkki Vistiaho, Anne Stoor, Kirsti Kattilakoski.
    Pitkä E-rata.
  31. 31. la, 23.9. klo 14-16

    Santahaka-Harriniemi

    Santahaka, pururadan parkkipaikka

    Jukka Määttälä (040-7446968) , Kari Myllymäki, Pekka Maasalo,Jukka Polso, Teija Polso, Steve Kåla, Erja Konu
    Suomi 100-tapahtuma, Normaalit Radat + Rogaining- suunnistus
  32. 32. ma, 25.9. klo 16-18

    Ventusneva

    Hepo-Ventuksentie, Opastus Laajalahdentieltä

    Roosa Hämäläinen (044-0600614), Esko Ylikangas, Eeva-Maria Fränti, Miikka Ketonen, Mikko Kukkola, Timo Hongell,
  33. 33. ma, 2.10. klo 16-18

    Knifsund

    Opastus Pohj. Ohikulkutie nro 749, 10 km Kokkolasta etelään (Öjan Kauppa)

    Mikko Kukkola (040-354 7663), Jorma Nissilä, Markus ja Kauko Hirvinen, Marja-Liisa ja Juha Hiironen, Seppo Meriläinen
  34. 34. la, 7.10. klo 14-16

    Kvikant, Laajalahdentie

    Laajalahdentie, Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Pekka (0400-560 765) ja Peetu Rantala, Ilkka Kivelä,Aulis, Petteri ja Paavo Rantala, Arto Kallionen
    Seuran mestaruuskilpailut . E-rata yhteslähtö klo 14
  35. 35. ma, 9.10. klo 16-18

    Trullevi

    Entinen lomakylä, trullevintietä 8 km.

    Joose Nurmela (040-764 6260), Emil Kronqvist, Mikko Poutanen, Ella Siironen, Greta Biskop, Emma Halla-Aho, Olli Koivumäki
  36. 36. la, 14.10. klo 14-16

    Kemirantien kukkulat

    Opastus Outokummuntie, Kemirantie

    Pekka Maasalo, Pekka Tukala, Päivi Tukala, Sakari ja Johanna Herrala.
  37. 37. ma, 16.10. klo 16-18

    Rödsö, Rödsöntie

    Opastus Rödsöntie/Möllerintie

    Seppo Nurisalo ( 040-7280865), Tommi Viitasaari, Pauli Tynjälä, Pekka Erkkilä, Liina Viitasaari
  38. 38. la, 21.10. klo 14-16

    Palma

    Palmahovi, Pietarsaarentie / Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Jorma Harju (040-5842737), Timo Mäkelä, Tero Hautamäki, Voitto Kaustinen, Tuomas Kiviniemi, Kari Autio, Antti Rytioja,
  39. 39. ma, 23.10. klo 16-18

    Harriniemi, Outokummuntie

    Outokummuntie, Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Jarmo (050-5917269) ja Ida Kattilakoski, Taisto Isokääntä, Jarmo ja Henri Hämäläinen, Harri Pajula.
  40. 40. la, 28.10. klo 14-16

    Patamäki

    Ekocenter, Vasarakuja 23, Kokkola.

    Harri Hongell (0505110047), Antti Mourujärvi, Petri Harsunen, Liisa Hongell, Arja-Leena Kero, Heli Rasimus
  41. 41. ma, 30.10. klo 18-19
     

    Päätöstilaisuus

    Ammattiopiston auditorio, Närvilänkatu 10

    Kuntosuunnistusjaosto,
  42. 42. la, 4.11. klo 13-14

    Port Tower

    Santahaan kartta. Satamatie 330.

    Timo Ronkainen (040-5280701), Jarkko Orjala,
  43. 43. ma, 6.11. klo 18-19

    Harriniemi, Outokummuntie

    Outokummuntie, Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Timo Ronkainen (040-5280701), Jarkko Orjala,
    Yö-Suunnistus
  44. 44. la, 11.11. klo 13-14

    Kvikant, Laajalahdentie

    Laajalahdentie, Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Esa Saarela (050 4445240), Leo Jokinen,
  45. 45. ma, 13.11. klo 18-19

    Kvikant, Laajalahdentie

    Laajalahdentie, Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Esa Saarela (050 4445240), Leo Jokinen,
    Yö-Suunnistus
  46. 46. la, 18.11. klo 13-14

    Seksmannintie, Ventusneva/Laajalahti

    Joose Nurmela (040-764 6260), Emil Kronqvist, Mikko Poutanen
    Lähtöpaikka Seksmannintiellä
  47. 47. ma, 20.11. klo 18-19

    Seksmannintie, Ventusneva/Laajalahti

    Esa Saarela (050-4445240), Kari Myllymäki,
    Yö-Suunnistus
  48. 48. la, 16.12. klo 12-13
    Joulupukki ja Muori,
    Kinkkurastit