Maanantairastit 2013

Maanantaisin klo 17-19, lauantaisin klo 15-17

Radat:

  • C (2 km) erittäin helppo
  • B (4 km) helppo
  • A (6 km) normaali
  • E (8 km) normaali, 4 kertaa E-rata n.10 km

Maksu:

Osallistumismaksu 4 €, kaikki liikuntasetelit käyvät.

Kaikki alle 16-vuotiaat ja alle 18-vuotiaat KoS:n jäsenmaksun suorittaneet ilmaiseksi 

Tiedotus:

Keskipohjanmaa-lehti lauantaisin. Österbottens tidning sunnuntaisin

Yhteyshenkilö:

Timo Ronkainen 040-5280701

Tulokset ja tilastot:

ilkka.leikkonen@pp.kpnet.fi, 0400-933621

Tavoitepalkinnot:

  • 27-35 osallistumiskertaa: Regatta Sadeasu
  • 19-26 osallistumiskertaa: Maanantairastit-t-paita

Osallistumiskerrat

 

 

  1. 1. la, 20.4. klo 15-17

    Harriniemi, Jätevedenpuhdistamo

    Outokummuntie, Jätevedenpuhdistamo, Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Timo Ronkainen (040-5280701), Aki Kallio, Gavin Brock, Elina Orjala, Sauli Kailajärvi, Teija Ihalainen, Kimmo Latvamäki
    Kauden avaus
  2. 2. ma, 22.4. klo 17-19

    Saarikangas

    Vaasantietä Kokkolasta 3km etelään, vt. 8

    Terho Taarna (0400-761 343), Janne Yli-Länttä, Petri Kettu, Elina ja Matti Mäkitalo
    Suunnistajan Kauppa paikalla
  3. 3. la, 27.4. klo 15-17

    Koivuhaka

    Raviradan parkkipaikka

    Tapani (040-5087114) ja Timo Tanttinen, Heljä ja Simo Virkkala, Sami Selkälä, Kia Lillfors, Fanny Erkkilä
  4. 4. ma, 29.4. klo 17-19

    Ventusneva

    Hepo-Ventuksentie, Opastus Laajalahdentieltä

    Risto Haapala (0400-160 606), Leo Karhulahti, Jesse Haapala, Mirja ja Timo Mattila, Leila Keski-Oja, Heli Marjala
  5. 5. ke, 1.5. klo 17-19

    Hopeakivenlahdentie, Santahaan kartta

    Santahaan kartta, meren puoli, VR:n uusi lastauspaikka

    Aulis (040-821 9780) ja Ahti Rantala, Päivi Kentala, Olli Pallaspuro, Janne Rantala, Seppo Korkiakangas
  6. 6. ma, 6.5. klo 17-19

    Palma

    Palmahovi, Pietarsaarentie / Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Tuomas (050-5206752) ja Olli Hyyppä, Esa Lindholm, Titta ja Markus Stenvall, Janne Willman
    Suunnistajan Kauppa paikalla

    Reittihärvelissä E-rata jaettu kahtia: E1 ja E2. Rataan E2 pitää varmaan piirtää ylimääräinen viiva lähdöstä ykköselle = rasti 20
  7. 7. to, 9.5. klo 15-16
    Eero Viitasaari (050-5934387), Jorma Palomaa, Heikki Korva, Kari Kaasinen, Markku Nyström, Heidi Orjala, Kaisa-Leena Perälä
  8. 8. ma, 13.5. klo 17-19

    Vattaja, Lohtaja

    Ohtakarintie

    Marko (040 7676 430) ja Ella Siironen, Erkki Vistiaho, Anne Stoor, Kirsti Kattilakoski.
    Pitkä E-Rata, Suunnistajan Kauppa (Antti Hakamäki) paikalla
  9. 9. ma, 20.5. klo 17-19

    Laajalahti, Uimarannan parkkipaikka

    Uimarannan parkkipaikka, Laajalahdentie

    Vesa Kätkä (0400-175359), Pertti Salo, Pirjo Pallaspuro, Merja Korhonen-Helander, Minna Siren, Rainer Sundbäck
    Iltarastiviikko
    Aikuisten suunnistuskoulu klo 17
    Suunnistajan Kauppa paikalla
  10. 10. ke, 22.5. klo 17-19

    Patamäki

    Ekocenter, Vasarakuja 23, Kokkola.

    V-M Perälampi (044-554 9933), Tuomo Kemppainen, Sirpa Pulkkinen, Venla Saarela ja Sauli Kailajärvi
    Iltarastiviikko
    Aikuisten suunnistuskoulu klo 17
  11. 11. ma, 27.5. klo 17-19

    Rödsö, Rödsöntie

    Opastus Rödsöntie/Möllerintie

    Timo (050-3047406) ja Mia-Riitta Hongell, Airi Vikström, Kenneth ja Anna Mild, Eila, Jan-Anders ja Mikael Prest
  12. 12. ma, 3.6. klo 17-19

    Halkokari, KTU:n maja

    KTU:n maja, Trullevintie

    Roosa Hämäläinen (044-0600614), Esko Ylikangas, Eeva-Maria Fränti, Miikka Ketonen, Mikko Kukkola, Timo Hongell,
    Pitkä E-Rata, Suunnistajan Kauppa paikalla
  13. 13. ma, 10.6. klo 17-19

    Djupsund, Öja

    Opastus Pohj.Ohikulkutie nro 749, Öjan kaupalta

    Heikki, Sauli (050-301 4773) ja Toni-Antti Viitasaari, Asko Passoja, Heikki Haapala, Olli Lahnalampi, Raija Hirsikangas, Hannele Koskela
  14. 14. ma, 17.6. klo 17-19

    Saarikangas

    Vaasantietä Kokkolasta 3km etelään, vt. 8

    Jukka Määttälä (040-7446968) , Kari Myllymäki, Pekka Maasalo,Jukka Polso, Teija Polso, Steve Kåla, Erja Konu
  15. 15. ma, 24.6. klo 17-19

    Harriniemi, Outokummuntie

    Outokummuntie, Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Harri Virkkala (050-363 7685), Jussi Hietala, Marjut, Raisa ja Henna Virkkala, Annika Lindgren, Virve Rantala
  16. 16. ma, 1.7. klo 17-19
    Erkki Koivukangas (050-586 1234), Anniina Aarnio, Antti Aarnio, Heimo ja Elvi Fiskaali, Harri Kangasniemi
    Suunnistajan Kauppa paikalla
  17. 17. ma, 8.7. klo 17-19

    Santahaka, Pururadan parkkipaikka

    Pururadan parkkipaikka

    Kim Harlamow ja Simo Kattilakoski, Airi Kattilakoski, Seppo Luokkala, Pertti Salonen, Kristoffer Olaussen
  18. 18. ma, 15.7. klo 17-19

    Ventusneva

    Hepo-Ventuksentie, Opastus Laajalahdentieltä

    Ilkka Tanttinen (0400-665 453), Risto Tanttinen, Reija Harlamow, Hannu Luhtio, Harri Välikangas, Jarmo Liedes
  19. 19. ma, 22.7. klo 17-19

    Rödsö, Rödsöntie

    Opastus Rödsöntie/Möllerintie

    Kai (050-3637377), ja Emilia Pulkkinen, Juha Koppinen, Lasse Pulkkinen, Taru Koppinen, Raimo Koppinen, Jari Koppinen
    Pitkä E-Rata, Suunnistajan Kauppa paikalla
  20. 20. ma, 29.7. klo 17-19

    Laajalahti, Myllyoja

    Myllyoja, Laajalahdentie

    Ruska ja Samuli Saarela, Venla ja Esa (050-4445240) Saarela, Antti Lehtonen, Samuli Räsänen
  21. 21. ma, 5.8. klo 17-19

    Palma

    Palmahovi, Pietarsaarentie / Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Pekka Koivu,Timo Pohjola, Matti Hourula, Osmo, Antti ja Kuutti Tuominen, Veikko Vierimaa
    Suunnistajan Kauppa paikalla,   ilmainen sauna klo 17-20
    Ratojen B ja C reittihärveli
  22. 22. ma, 12.8. klo 17-19

    Köykärin ulkoilukeskus

    Opastus Jyväskyläntieltä 2 km Kokkolasta

    Eero Fränti (045-2642480), Arto Fränti, Eeva-Maria Fränti, Reijo Ojajärvi, Päivi ja Pasi Peltoniemi
  23. 23. ma, 19.8. klo 17-19

    Vattaja, Lohtaja

    Ohtakarintie

    Väinö Venetjoki, Eero Juola (040-553 2906), Ulla Siironen, Seppo Ruokosalo, Seppo Lyyski, Kirsi Venetjoki
  24. 24. ma, 26.8. klo 17-19

    Bast, Alaveteli

    Bastintie

    Kari Myllymäki (040-523 4074), Jari Lundell, Annika Lundell, Matti Ruokoja, Antti Jyrinki, Matilda Myllymäki
    Suunnistajan Kauppa paikalla
  25. 25. ke, 28.8. klo 17-19

    Patamäki

    Ekocenter, Vasarakuja 23, Kokkola.

    Leo Jokinen (044 273 1717 ) , Tapani Tanttinen, Lasse Pulkkinen, Osku Valo, Kauko Mäkelä, Sirpa Pulkkinen, Niina ja Jonas Björkgård.
    HYVÄNTAHDON SUUNNISTUS (keskiviikkona!)
    Tuotto lahjoitetaan Keskussairaalan lastenosastolle.
    Normaalit radat + lastenradat.
    Yösuunnistuksen reittihärveli
  26. 26. ma, 2.9. klo 17-19

    Santahaka, Pururadan parkkipaikka

    Pururadan parkkipaikka

    Miikka Ketonen (040-5604722), Esko Ylikangas, Pinja Ylikangas, Emmi Halla-aho, Vesa Turtola, Salme ja Tauno Heino,
  27. 27. ma, 9.9. klo 17-19

    Harriniemi, Jätevedenpuhdistamo

    Outokummuntie, Jätevedenpuhdistamo, Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Harri Hongell (0505110047), Antti Mourujärvi, Petri Harsunen, Liisa Hongell, Arja-Leena Kero, Heli Rasimus
  28. 28. la, 14.9. klo 15-17

    Kvikant, Laajalahdentie

    Laajalahdentie, Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Pekka (0400-560 765) ja Peetu Rantala, Ilkka Kivelä,Aulis, Petteri ja Paavo Rantala, Arto Kallionen
    Pitkä E-Rata, yhteislähtö klo 15. Mestaruuskilpailut


    Ratojen E väliajat
  29. 29. ma, 16.9. klo 17-19

    Rödsö, Rödsöntie

    Opastus Rödsöntie/Möllerintie

    Mikko Kukkola (040-354 7663), Jorma Nissilä, Markus ja Kauko Hirvinen, Marja-Liisa ja Juha Hiironen, Seppo Meriläinen
    Suunnistajan Kauppa paikalla
  30. 30. ma, 23.9. klo 16-18

    Saarikangas

    Vaasantietä Kokkolasta 3km etelään, vt. 8

    Jarmo (050-5917269) ja Ida Kattilakoski, Taisto Isokääntä, Jarmo ja Henri Hämäläinen, Harri Pajula.
  31. 31. ma, 30.9. klo 16-18

    Halkokari, Vasikkasaari

    Vasikkasaari, Trullevintie

    Marja Penttilä (050-531 8113), Leo Jokinen, Veikko Hillilä, Olavi Kinnunen, Tapio Hirvi, Tommi Penttilä
  32. 32. ma, 7.10. klo 16-18

    Ventusneva

    Hepo-Ventuksentie, Opastus Laajalahdentieltä

    Seppo Nurisalo ( 040-7280865), Tommi Viitasaari, Pauli Tynjälä, Pekka Erkkilä, Liina Viitasaari
    Leimasin 120  (E radan rasti 2, A-3, B-3, C-4) ei toiminut eli sitä ei ole väliajoissa eikä reittihärvelissä.
  33. 33. la, 12.10. klo 15-17

    Palma

    Palmahovi, Pietarsaarentie / Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Toni-Antti Viitasaari (040-727 2956), Mikko Poutanen, Sauli Viitasaari, Ilkka Leikkonen, Osku Valo, Kauko Mäkelä
    Iltarastiviesti + normaali suunnistus (1 rata), ilmainen sauna klo 15-18.
    HUOM: Taitaa sittenkin tulla tavallinen suunnistus, ABCE-radat


  34. 34. ma, 14.10. klo 16-18

    Laajalahti, Uimarannan parkkipaikka

    Uimarannan parkkipaikka, Laajalahdentie

    Lauri ja Kari Koivumäki (0400-766 524), Emil Kronqvist, Juhani Tuomaala, Terho Tattari, Jaakko ja Olli Koivumäki
  35. 35. la, 19.10. klo 15-17

    Santahaka, Pururadan parkkipaikka

    Pururadan parkkipaikka

    Jorma Harju (040-5842737), Timo Mäkelä, Tero Hautamäki, Voitto Kaustinen, Tuomas Kiviniemi, Kari Autio, Antti Rytioja,
  36. 36. ma, 21.10. klo 18-19
     

    Päätöstilaisuus

    Ammattiopiston auditorio, Närvilänkatu 10