Maanantairastit 2012

Maanantaisin klo 17-19, lauantaisin klo 15-17

Radat:

  • C (2 km) erittäin helppo
  • B (4 km) helppo
  • A (6 km) normaali
  • E (8 km) normaali, 4 kertaa E-rata n.10 km

Maksu:

Osallistumismaksu 4 €, kaikki liikuntasetelit käyvät.

Kaikki alle 16-vuotiaat ja alle 18-vuotiaat KoS:n jäsenmaksun suorittaneet ilmaiseksi

Tiedotus:

Keskipohjanmaa-lehti lauantaisin. Österbottens tidning sunnuntaisin

Yhteyshenkilö:

Timo Ronkainen 040-5280701

Tulokset ja tilastot:

ilkka.leikkonen@pp.kpnet.fi, 0400-933621

Tavoitepalkinnot:

  • 28-35 osallistumiskertaa: WOL Tuolirinkka 40 l 4061
  • 20-27 osallistumiskertaa: Maanantairastit-t-paita

Osallistumiskerrat

Voitteko ilmoittaa minulle (osoite yllä), jos osallistumisissa on virheitä.
Samoin, jos nimi on väärin joko osallistumisissa tai tuloksissa.
(V tai W, -kvist tai -qvist, -ck- tai -kk-, -t- tai -th-, tai -tt-, jne…)
Och samma _spesiellt_ på svenska!
Ilkka L

 

  1. 1. la, 14.4. klo 15-17

    Harriniemi, Jätevedenpuhdistamo

    Outokummuntie, Jätevedenpuhdistamo, Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Aulis Rantala (040-821 9780), Seppo Korkiakangas, Tuomas Harmaala, Olli Pallaspuro, Ahti ja Janne Rantala, Tony Vuorinen
    Kauden avaus, Suunnistajan Kauppa paikalla
  2. 2. ma, 16.4. klo 17-19

    Hopeakivenlahdentie, Santahaan kartta

    Santahaan kartta, meren puoli, VR:n uusi lastauspaikka

    Timo Ronkainen (040-5280701), Aki Kallio, Elina Orjala, Sauli Kailajärvi, Teija Ihalainen, Kimmo Latvamäki
  3. 3. la, 21.4. klo 15-17

    Koivuhaka

    Raviradan parkkipaikka

    Tapani Tanttinen (040-5087114) ja Kyösti Orava, Sirpa Pulkkinen, Heljä ja Simo Virkkala, Sami Selkälä, Sanna Sarkkinen-Vuorinen
  4. 4. ma, 23.4. klo 17-19

    Saarikangas

    Vaasantietä Kokkolasta 3km etelään, vt. 8

    Veijo Märsy (040-5180118), Heikki Korva, Vappu Seppänen, Titta ja Markus Stenvall, Harri Kangasniemi, Jussi Rousu
  5. 5. ma, 30.4. klo 17-19

    Halkokari, Vanha pururata

    Kaanaanmaantie, vanha pururata

    Eero Viitasaari (050-5934387), Kari Kaasinen, Kalevi Joki, Eija Judin, Jorma Palomaa, Markku Nyström
    Suunnistajan Kauppa paikalla
  6. 6. ma, 7.5. klo 17-19

    Ventusneva

    Hepo-Ventuksentie, Opastus Laajalahdentieltä

    Jaakko Teppo (050-4124648) ja Jyrki Myllymäki, Erkki Vistiaho, Anne Stoor, Kirsti ja Johanna Kattilakoski
  7. 7. ma, 14.5. klo 17-19
    Ilkka Tanttinen (0400-665 453) ja Jarmo Liedes, Hannu Luhtio, Harri Välikangas, Ismo Lehto, Marko Myllymäki, Kari Myllymäki
    Pitkä E-Rata,  Suunnistajan Kauppa paikalla
  8. 8. la, 19.5. klo 15-17

    Matalamaa

    Vaasantien ja Koivistontien risteys

    V-M Perälampi (044-554 9933), Sauli Kailajärvi, Sirpa Pulkkinen, Marjut Virkkala ja Jarmo Kattilakoski
    Iltarastiviesti + normaali suunnistus (1 rata)
  9. 9. ma, 21.5. klo 17-19

    Laajalahti, Uimarannan parkkipaikka

    Uimarannan parkkipaikka, Laajalahdentie

    Vesa Kätkä (0400-175359), Pertti Salo, Hannu Salo, Pirjo Pallaspuro, Merja Korhonen-Helander, Minna Siren, Rainer Sundbäck
    Iltarastiviikko
    Aikuisten suunnistuskoulu klo 17
    Suunnistajan Kauppa paikalla
  10. 10. ke, 23.5. klo 17-19

    Patamäki

    Alfa-Bagin piha, Vasarakuja

    Timo Hongell (050-3047406) ja Mia-Riitta Vikström, Airi Vikström, Kenneth ja Anna Mild, Eila, Jan-Anders ja Mikael Prest
    Iltarastiviikko
    Aikuisten suunnistuskoulu klo 17
  11. 11. ma, 28.5. klo 17-19

    Nybacka

    Opastus Jyväskyläntieltä 3 km Kokkolasta

    Jari (050 67807) ja Annika Lundell, Veli-Matti Perälampi, Kim Biskop, Matti Ruokoja, Antti Jyrinki, Veli-Pekka Peuraharju, Iida Perälampi
  12. 12. ma, 4.6. klo 17-19

    Halkokari, KTU:n maja

    KTU:n maja, Trullevintie

    Harri Virkkala (050-363 7685), Osmo Saarinen, Marjut, Raisa ja Henna Virkkala, Tuija ja Rami Saarinen, Pekka Maasalo
    Pitkä E-Rata
  13. 13. ma, 11.6. klo 17-19

    Rödsö, Rödsöntie

    Opastus Rödsöntie/Möllerintie

    Valmennusryhmä:, Mia-Riitta Vikström, Timo Hongell, Paavo ja Petteri Rantala + ryhmän jäsenet
  14. 14. ma, 18.6. klo 17-19

    Saarikangas

    Vaasantietä Kokkolasta 3km etelään, vt. 8

    Eero Juola (040-553 2906), Seppo Lyyski, Ulla Juola, Ella ja Marko Siironen, Jouko Myllymäki, Seppo Ruokosalo,
  15. 15. ma, 25.6. klo 17-19

    Djupsund, Öja

    Opastus Pohj.Ohikulkutie nro 749, Öjan kaupalta

    Heikki, Sauli (050-301 4773) ja Toni-Antti Viitasaari, Asko Passoja, Heikki Haapala, Olli Lahnalampi, Raija Hirsikangas, Hannele Koskela
  16. 16. ma, 2.7. klo 17-19

    Santahaka, Pururadan parkkipaikka

    Pururadan parkkipaikka

    Simo (050-598 2044) ja Aino Kattiakoski, Jaakko ja Airi Kattilakoski, Sanni ja Seppo Luokkala, Pertti Salonen
  17. 17. ma, 9.7. klo 17-19

    Hirvineva

    Vaasantietä 6km Kokkolasta etelään, vt.8.

    Tuomas (050-5206752) ja Olli Hyyppä, Esa Lindholm, Antti ja Vuokko Kleemola, Eero Mourujärvi, Janne Willman
    Suunnistajan Kauppa paikalla
  18. 18. ma, 16.7. klo 17-19

    Ventusneva

    Hepo-Ventuksentie, Opastus Laajalahdentieltä

    Jukka Määttälä (040-7446968) , Jukka Polso, Antti Mourujärvi, Teija Polso, Steve Kåla, Ilkka Leikkonen
  19. 19. ma, 23.7. klo 17-19

    Palma

    Palmahovi, Pietarsaarentie / Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Pekka Koivu (044-7809360), Markku Peltoniemi, Osmo Tuominen, Veikko Vierimaa, Olli Järvi, Timo Pohjola, Matti Hourula
    Suunnistajan Kauppa paikalla,   ilmainen sauna klo 17-20.
  20. 20. ma, 30.7. klo 17-19

    Rödsö, Rödsöntie

    Opastus Rödsöntie/Möllerintie

    Kai Pulkkinen (050-3637377), Juha Koppinen, Lasse Pulkkinen, Taru Koppinen, Raimo Koppinen, Jari Koppinen
  21. 21. ma, 6.8. klo 17-19

    Laajalahti, Myllyoja

    Myllyoja, Laajalahdentie

    Anniina ja Esa (050-4445240) Saarela, Venla, Ruska, Samuli ja Ville Saarela, Antti Lehtonen
    Suunnistajan Kauppa paikalla
  22. 22. ma, 13.8. klo 17-19
    Petri Tilus (050-5051012), Paula Jylhä, Erkki Koivukangas, Henna Jylhä, Heimo Fiskaali, Kim Paavola, Reija Harlamow
  23. 23. ma, 20.8. klo 17-19

    Köykärin ulkoilukeskus

    Opastus Jyväskyläntieltä 2 km Kokkolasta

    Tommi Viitasaari (0400-850766), Pauli Tynjälä, Seppo Nurisalo, Elina ja Matti Mäkitalo, Anniina Koivukangas, Pekka Erkkilä
  24. 24. ma, 27.8. klo 17-19

    Djupsund, Öja

    Opastus Pohj.Ohikulkutie nro 749, Öjan kaupalta

    Harri Hongell (0505110047), Terho Taarna, Liisa Hongell, Petri Harsunen, Arja-Leena Kero, Pasi Hämäläinen
  25. 25. ke, 29.8. klo 17-19

    Patamäki

    Alfa-Bagin piha, Vasarakuja

    Jaakko Teppo (050-4124648), Eero Juola, Lasse Pulkkinen, Harri Virkkala, Tapani Tanttinen, Asko Kujala
    HYVÄNTAHDON SUUNNISTUS (keskiviikkona!)
    Tuotto lahjoitetaan Keskussairaalan lastenosastolle.
    Normaalit radat + lastenradat.
  26. 26. ma, 3.9. klo 17-19

    Palma

    Palmahovi, Pietarsaarentie / Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Risto Haapala (0400-160 606), Leo Karhulahti, Jesse Haapala, Mirja ja Timo Mattila, Leila Keski-Oja
    Ilmainen sauna klo 17-20
    HUOM: Reittihärvelissä E- ja A-radat on jaettu kahteen osaan selvyyden vuoksi. Alkuun ja loppuun pitää piirtää ylimääräiset viivat (lähtö, maali) !
  27. 27. ma, 10.9. klo 17-19

    Saarikangas

    Vaasantietä Kokkolasta 3km etelään, vt. 8

    Jorma Nissilä (0400-868 891), Erja Ervonen, Kauko Hirvinen, Anja Kivistö, Marja-Liisa ja Juha Hiironen, Osku Valo, Seppo Meriläinen
    Pitkä E-Rata,  Suunnistajan Kauppa paikalla
  28. 28. ma, 17.9. klo 17-19

    Koivuhaka

    Raviradan parkkipaikka

    Göran Björkgård (044-3362401) ja Kati Nynäs, Vesa Turtola, Stefan Nynäs, Salme ja Tauno Heino, Niina ja Jonas Björkgård
  29. 29. ma, 24.9. klo 17-19

    Harriniemi, Jätevedenpuhdistamo

    Outokummuntie, Jätevedenpuhdistamo, Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Eero Fränti (045-2642480), Arto Fränti, Sanna Junttila, Mikko Poutanen, Sakari Herrala, Erkki Nurisalo, Asko Kujala, Eeva-Maria Fränti
  30. 30. la, 29.9. klo 15-17

    Rödsön koulu

    Rödsön koulu

    Pekka (0400-560 765), Petteri ja Paavo Rantala, Sauli Peltoniemi, Ilkka Kivelä, Arttu ja Valtteri Laine, Peetu Rantala
    Pitkä E-Rata, yhteislähtö klo 15. Mestaruuskilpailut
  31. 31. ma, 1.10. klo 16-18

    Halkokari, Vasikkasaari

    Vasikkasaari, Trullevintie

    Marja Penttilä (050-531 8113) ja Leo Jokinen, Veikko Hillilä, Olavi Kinnunen, Tapio Hirvi, Tommi Penttilä
  32. 32. ma, 8.10. klo 16-18

    Ventusneva

    Hepo-Ventuksentie, Opastus Laajalahdentieltä

    Kari Koivumäki (0400-766 524) ja Jonas Kronqvist, Hannu Tikkanen, Juhani Tuomaala, Terho Tattari, Jaakko ja Lauri Koivumäki
  33. 33. la, 13.10. klo 15-17

    Palma

    Palmahovi, Pietarsaarentie / Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Toni-Antti ja Sauli Viitasaari (050-301 4773), Ilkka Leikkonen, Sanna Junttila, Osku Valo, Kauko Mäkelä
    Iltarastiviesti + normaali suunnistus (1 rata), ilmainen sauna klo 15-18.Viestin tulokset Kilpailut-sivulla
    Reittihärvelissä ei viestiä
  34. 34. ma, 15.10. klo 16-18

    Laajalahti, Uimarannan parkkipaikka

    Uimarannan parkkipaikka, Laajalahdentie

    Jarmo (050-5917269), Heidi ja Sami Kattilakoski, Taisto Isokääntä, Jarmo ja Henri Hämäläinen, Harri Pajula.
  35. 35. la, 20.10. klo 15-17

    Santahaka, Pururadan parkkipaikka

    Pururadan parkkipaikka

    Jorma Harju (040-5842737), Håkan Andersson, Voitto Kaustinen, Tuomas Kiviniemi, Kari Autio, Antti Rytioja
  36. 36. ma, 22.10. klo 18-19

    Päätöstilaisuus

    Ammattioppilaitoksen auditorio

Kommentoi

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *