Maanantairastit 2011

Järjestäjä: Kokkolan Suunnistajat ry
Aika: Maanantaisin klo 17-19, lauantaisin klo 15-17
Radat: C (2 km) erittäin helppo A (6 km) normaali,
B (4 km) helppo E (8 km) normaali, 4 kertaa E-rata n.10 km
Maksu: Osallistumismaksu 4 €, kaikki liikuntasetelit käyvät.
Kaikki alle 16-vuotiaat ja alle 18-vuotiaat KoS:n jäsenmaksun suorittaneet ilmaiseksi
Tiedotus: Keskipohjanmaa-lehti lauantaisin. Österbottens tidning sunnuntaisin
Yhteyshenkilö: Timo Ronkainen 040-5280701  Tulokset: ilkka.leikkonen@pp.kpnet.fi
Emit-leimaus

 

Tavoitepalkinnot

Takki Ullmax

  • 26-34 osallistumiskertaa: Urheilu- ja vapaa-ajan takki harjatulla mikrokuituvuorella, Ullmax
  • 18-25 osallistumiskertaa: Maanantairastit-t-paita
  1. 1. la, 16.4. klo 15-17

    Harriniemi

    Outokummuntie, Jätevedenpuhdistamo, Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Aulis Rantala (040-821 9780), Seppo Korkiakangas, Tuomas Harmaala, Olli Pallaspuro, Ahti ja Janne Rantala, Tony Vuorinen
  2. 2. ma, 18.4. klo 17-19

    Hopeakivenlahdentie

    Santahaan kartta, meren puoli, VR:n uusi lastauspaikka

    Timo Ronkainen (040-5280701), Aki Kallio, Sauli Kailajärvi, Teija Ihalainen, Elina Orjala
    Suunnistajan Kauppa paikalla
  3. 3. la, 23.4. klo 15-17

    Kvikant

    Laajalahdentie, Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Tapani Tanttinen (040-5087114) ja Kyösti Orava, Sirpa Pulkkinen, Heljä ja Simo Virkkala, Sami Selkälä, Sanna Sarkkinen-Vuorinen
  4. 4. ma, 25.4. klo 17-19

    Saarikangas

    Vaasantietä Kokkolasta 3km etelään, vt. 8

    Tuomas (050-5206752) ja Olli Hyyppä, Esa Lindholm, Antti ja Vuokko Kleemola, Eero Mourujärvi, Janne Willman
  5. 5. ma, 2.5. klo 17-19

    Halkokari

    Kaanaanmaantie, vanha pururata

    Eero Viitasaari (050-5934387), Kari Kaasinen, Kalevi Joki, Eija Judin, Jorma Palomaa, Markku Nyström
    Suunnistajan Kauppa paikalla
  6. 6. la, 7.5. klo 15-17

    Hakalahden koulu

    Antti Chydeniuksenkatu, Matruusinkatu

    V-M Perälampi (044-554 9933), Sauli Kailajärvi, Sirpa Pulkkinen, Marjut Virkkala ja Jarmo Kattilakoski
    Iltarastipariviesti + normaali suunnistus klo 15. Viestin sarjat: mies/mies, mies/nainen, nainen/nainen.
  7. 7. ma, 9.5. klo 17-19

    Ventusneva

    Hepo-Ventuksentie, Opastus Laajalahdentieltä

    Jaakko Teppo (050-4124648) ja Jyrki Myllymäki, Seppo Järvinen, Erkki Vistiaho, Seppo Turpeinen, Anne Stoor, Kirsti Kattilakoski
  8. 8. ma, 16.5. klo 17-19

    Karhi

    Harjunkankaat, Kokkolasta pohjoiseen 22km, vt.8, Marinkaisista Karhintietä 6km

    Timo Hongell (050-3047406) ja Mia-Riitta Vikström, Airi Vikström, Kenneth ja Anna Mild, Eila, Jan-Anders ja Mikael Prest
    Pitkä E-Rata
  9. 9. ma, 23.5. klo 17-19

    Santahaka

    Pururadan parkkipaikka

    Risto Haapala (0400-160 606), Leo Karhulahti, Esko Harju, Jesse Haapala, Mirja Mattila, Leila Keski-Oja
    Iltarastiviikko
    Suunnistajan Kauppa paikalla, Aikuisten suunnistuskoulu klo 17
  10. 10. ke, 25.5. klo 17-19

    Laajalahti

    Uimarannan parkkipaikka, Laajalahdentie

    Vesa Kätkä (050-4589067), Pertti Salo, Hannu Salo, Pirjo Pallaspuro, Merja Korhonen-Helander, Minna Siren, Rainer Sundbäck
    Iltarastiviikko
    Aikuisten suunnistuskoulu klo 17
  11. 11. ma, 30.5. klo 17-19

    Rödsö

    Opastus Rödsöntie/Möllerintie

    Kai Pulkkinen (050-3637377), Juha Koppinen, Lasse Pulkkinen, Heidi Pulkkinen, Taru Koppinen, Raimo Koppinen
  12. 12. ma, 6.6. klo 17-19

    Nybacka

    Opastus Jyväskyläntieltä 3 km Kokkolasta

    Jari (050 67807) ja Annika Lundell, Veli-Matti Perälampi, Matti Ruokoja, Antti Jyrinki, Veli-Pekka Peuraharju, Iida Perälampi
    Suunnistajan Kauppa paikalla
  13. 13. ma, 13.6. klo 17-19

    Halkokari

    KTU:n maja, Trullevintie

    Harri Virkkala (050-363 7685), Osmo Saarinen, Marjut, Raisa ja Henna Virkkala, Tuija ja Rami Saarinen, Pekka Maasalo
    Pitkä E-rata
  14. 14. ma, 20.6. klo 17-19

    Saarikangas

    Vaasantietä Kokkolasta 3km etelään, vt. 8

    Eero Fränti, Asko Kujala, Sanna Junttila, Mikko Poutanen, Erkki Nurisalo, Teuvo Patana, Arto Fränti,
  15. 15. ma, 27.6. klo 17-19

    Djupsund

    Opastus Pohj.Ohikulkutie nro 749, Öjan kaupalta

    Heikki, Sauli (050-301 4773) ja Toni-Antti Viitasaari, Eeva-Maria Fränti, Asko Passoja, Heikki Haapala, Olli Lahnalampi
  16. 16. ma, 4.7. klo 17-19

    Harriniemi

    Outokummuntie, Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Simo (050-598 2044) ja Aino Kattiakoski, Jaakko ja Airi Kattilakoski, Sanni ja Seppo Luokkala, Pertti Salonen
  17. 17. ma, 11.7. klo 17-19

    Hirvisneva

    Vaasantietä 6km Kokkolasta etelään, vt.8.

    Jukka Määttälä , Jukka Polso, Antti Mourujärvi, Teija Polso, Steve KÃ¥la, Ilkka Leikkonen
    Suunnistajan Kauppa paikalla
  18. 18. ma, 18.7. klo 17-19

    Ventusneva

    Hepo-Ventuksentie, Opastus Laajalahdentieltä

    Veijo Märsy (040-5180118), Heikki Korva, Vappu Seppänen, Titta ja Markus Stenvall, Jussi Rousu
  19. 19. ma, 25.7. klo 16-19

    Palma

    Palmahovi, Pietarsaarentie / Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Timo Pohjola (045-1314194), Matti Hourula, Osmo Tuominen, Pekka Koivu , Markku Peltoniemi, Veikko Vierimaa, Olli Järvi,
    Ilmainen sauna
  20. 20. ma, 1.8. klo 17-19

    Rödsö

    Opastus Rödsöntie/Möllerintie

    Valmennusryhmä:, Mia-Riitta Vikström, Timo Hongell, Paavo ja Petteri Rantala + ryhmän jäsenet
  21. 21. ma, 8.8. klo 17-19

    Laajalahti

    Myllyoja, Laajalahdentie

    Anniina ja Esa (050-4445240) Saarela, Venla, Ruska, Samuli ja Ville Saarela, Antti Lehtonen
    Pitkä E-rata, Suunnistajan Kauppa paikalla
  22. 22. ma, 15.8. klo 17-19

    Lohtaja, Kirkkokalliot

    Kasitieltä Marinkaisen risteyksestä muutama km kohti Karhia

    Petri Tilus (050-5051012), Paula Jylhä, Erkki Koivukangas, Seppo Meriläinen, Matti Mäkikitalo, Kim Paavola, Reija Harlamow
  23. 23. ma, 22.8. klo 17-19

    Djupsund

    Opastus Pohj.Ohikulkutie nro 749, Öjan kaupalta

    Tuomas (050-3620459), Esa ja Harri Hongell, Terho Taarna, Liisa Hongell, Petri Harsunen, Arja-Leena Kero, Pasi Hämäläinen
  24. 24. ma, 29.8. klo 17-19

    Köykär, ulkoilukeskus

    Opastus Jyväskyläntieltä 2 km Kokkolasta

    Pekka Erkkilä (044-5982039), Pauli Tynjälä, Seppo Nurisalo, Tommi Viitasaari, Mikko Kuoppala, Elina Puusaari, Tarja Isoherranen
    Suunnistajan Kauppa paikalla
  25. 25. ma, 5.9. klo 17-19

    Saarikangas

    Vaasantietä Kokkolasta 3km etelään, vt. 8

    Jorma Nissilä (0400-868 891), Erja Ervonen, Kauko Hirvinen, Anja Kivistö, Marja-Liisa ja Juha Hiironen, Osku Valo
  26. 26. ma, 12.9. klo 17-19

    Koivuhaka

    Raviradan parkkipaikka

    Göran Björkgård (044-3362401) ja Kati Nynäs, Vesa Turtola, Stefan Nynäs, Salme ja Tauno Heino, Niina ja Jonas Björkgård
  27. 27. ma, 19.9. klo 17-19

    Harriniemi

    Outokummuntie, Jätevedenpuhdistamo, Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Eero Juola (040-553 2906), Seppo Lyyski, Ulla Juola, Marko Siironen, Jouko Myllymäki, Seppo Ruokosalo,
  28. 28. ma, 26.9. klo 17-19

    Halkokari

    Vasikkasaari, Trullevintie

    Marja Penttilä (050-531 8113) ja Leo Jokinen, Veikko Hillilä, Olavi Kinnunen, Tapio Hirvi, Tommi Penttilä
  29. 29. ma, 3.10. klo 16-18

    Ventusneva

    Hepo-Ventuksentie, Opastus Laajalahdentieltä

    Kari Koivumäki (0400-766 524) ja Jonas Kronqvist, Hannu Tikkanen, Juhani Tuomaala, Terho Tattari, Jaakko ja Lauri Koivumäki
  30. 30. la, 8.10. klo 15-17

    Rödsö

    Rödsön koulu

    Pekka (0400-560 765), Petteri ja Paavo Rantala, Sauli Peltoniemi, Ilkka Kivelä, Arttu ja Valtteri Laine
    Pitkä E-rata, yhteislähtö klo 15. Mestaruuskilpailut.
  31. 31. ma, 10.10. klo 16-18

    Laajalahti

    Uimarannan parkkipaikka, Laajalahdentie

    Jarmo (050-5917269), Heidi ja Sami Kattilakoski, Taisto Isokääntä, Jarmo ja Henri Hämäläinen, Harri Pajula.
  32. 32. la, 15.10. klo 15-17

    Palma

    Palmahovi, Pietarsaarentie / Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Toni-Antti ja Sauli Viitasaari (050-301 4773), Ilkka Leikkonen, Sanna Junttila, Osku Valo, Kauko Mäkelä
    Iltarastipariviesti + normaalisuunnistus klo 15. Viestin sarjat: mies/mies, mies/nainen, nainen/nainen
    Ilmainen sauna+makkaran paisto
  33. 33. ma, 17.10. klo 16-18

    Harriniemi

    Outokummuntie, Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Ilkka Tanttinen (0400-665 453) ja Jarmo Liedes, Hannu Luhtio, Harri Välikangas, Ismo Lehto, Marko Myllymäki
  34. 34. la, 22.10. klo 15-17

    Santahaka

    Pururadan parkkipaikka

    Jorma Harju (040-5842737), Håkan Andersson, Voitto Kaustinen, Tuomas Kiviniemi, Kari Autio, Mari Sorvisto, Antti Rytioja
  35. 35. ma, 24.10. klo 18-20
     

    Päätöstilaisuus

    Ammattioppilaitos auditorio