Maanantairastit 2010

Järjestäjä: Kokkolan Suunnistajat ry
Aika: Maanantaisin klo 17-19, lauantaisin klo 15-17
Radat: C (2 km) erittäin helppo A (6 km) normaali,
B (4 km) helppo E (8 km) normaali, 4 kertaa E-rata n.10 km
Maksu: Osallistumismaksu 4 €, kaikki liikuntasetelit käyvät.
Kaikki alle 16-vuotiaat ja alle 18-vuotiaat KoS:n jäsenmaksun suorittaneet ilmaiseksi
Tiedotus: Keskipohjanmaa-lehti lauantaisin. Österbottens tidning sunnuntaisin
Yhteyshenkilö: Timo Ronkainen 040-5280701
Emit-leimaus

Tavoitepalkinnot

  • 26-34 osallistumiskertaa: Suunnistussaapas Nokian Finntrim
  • 18-25 osallistumiskertaa: Maanantairastit-t-paita

Nokian Finntrim

Palkintoihin kurottavatOsallistumiskerrat

Kuvaaja osallistujamäärien kehityksestä

Infoa uupuvista osallistumiskerroista Timoa: timo.ronkainen@anvianet.fi

  1. 1. la, 24.4. klo 15-17

    Harriniemi

    Outokummuntie, Jätevedenpuhdistamo, Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Timo Ronkainen (040-5280701) ja Aki Kallio, Sirpa Pulkkinen, Sauli Kailajärvi, Teija Ihalainen
  2. 2. ma, 26.4. klo 17-19

    Outokummuntie

    Santahaan kartta

    Aulis Rantala (040-821 9780), Seppo Korkiakangas, Tuomas Harmaala, Olli Pallaspuro, Ahti ja Janne Rantala, Tony Vuorinen
  3. 3. la, 1.5. klo 15-17

    Kvikant

    Laajalahdentie, Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Veijo Märsy (040-5180118), Heikki Korva, Vappu Seppänen, Jarmo Huhtala, Jussi, Jesse ja Joonas Rousu
  4. 4. ma, 3.5. klo 17-19

    Saarikangas

    Vaasantietä Kokkolasta 3km etelään, vt. 8

    Tapani Tanttinen (040-5087114) ja Kyösti Orava, Heljä ja Simo Virkkala, Juhani Haapasaari, Anna-Marja ja Annastiina Taipale, Sami Selkälä
    Suunnistusopetusta klo 17
    Pitkä E-Rata , Suunnistajan Kauppa paikalla
  5. 5. la, 8.5. klo 15-17

    Patamäki

    Alfa-Bagin piha, Vasarakuja

    Simo Kattilakoski (050-598 2044) ja Sauli Viitasaari, Sirpa Pulkkinen, Marjut Virkkala, Jarmo Kattilakoski
    Iltarastiviesti+ normaali suunnistus
  6. 6. ma, 10.5. klo 17-19

    Ventusneva

    Hepo-Ventuksentie, Opastus Laajalahdentieltä

    Risto Haapala (0400-160 606), Leo Karhulahti, Esko Harju, Jesse Haapala, Mirja Mattila, Leila Keski-Oja
    Suunnistusopetusta klo 17
  7. 7. ma, 17.5. klo 17-19

    Laajalahti

    Uimarannan parkkipaikka, Laajalahdentie

    Jaakko Teppo (050-4124648) ja Jyrki Myllymäki, Seppo Järvinen, Erkki Vistiaho, Seppo Turpeinen, Anne Stoor, Paula Jylhä
    Iltarastiviikko
    Pitkä E-Rata, Suunnistajan Kauppa paikalla Suunnistusopetusta klo 17
  8. 8. ke, 19.5. klo 17-19

    Hopeakivenlahdentie

    Santahaan kartta, meren puoli, VR:n uusi lastauspaikka

    Vesa Kätkä (050-4589067), Pertti Salo, Hannu Salo, Pirjo Pallaspuro, Merja Korhonen-Helander, Minna Siren, Rainer Sundbäck
    Iltarastiviikko
  9. 9. ma, 24.5. klo 17-19

    Rödsö

    Opastus Rödsöntie/Möllerintie

    Kai Pulkkinen (050-3637377), Juha Koppinen, Lasse ja Heidi Pulkkinen, Taru ja Raimo Koppinen
    Suunnistajan Kauppa paikalla
  10. 10. ma, 31.5. klo 17-19

    Halkokari

    Kaanaanmaantie, vanha pururata

    Eero Viitasaari (050-5934387), Kari Kaasinen, Kalevi Joki, Eija ja Seppo Judin, Jorma Palomaa,
  11. 11. ma, 7.6. klo 17-19

    Köykär, ulkoilukeskus

    Opastus Jyväskyläntieltä 2 km Kokkolasta

    Timo Hongell (050-3047406) ja Mia-Riitta Vikström, Airi Vikström, Kenneth ja Anna Mild, Eila, Jan-Anders ja Mikael Prest
  12. 12. ma, 14.6. klo 17-19

    Nybacka

    Opastus Jyväskyläntieltä 3 km Kokkolasta

    Jari (044-7337238) ja Annika Lundell, Veli-Matti Perälampi, Matti Ruokoja, Antti Jyrinki, Veli-Pekka Peuraharju, Iida Perälampi
  13. 13. ma, 21.6. klo 17-19

    Laajalahti

    Myllyoja, Laajalahdentie

    Heikki, Sauli (050-301 4773) ja Toni-Antti Viitasaari, Eeva-Maria Ojajärvi, Asko Passoja, Heikki Haapala, Olli Lahnalampi
  14. 14. ma, 28.6. klo 17-19

    Hirvisneva

    Vaasantietä 6km Kokkolasta etelään, vt.8.

    Anniina ja Esa (050-4445240) Saarela, Venla, Ruska, Samuli ja Ville Saarela, Allan Hellman
    Suunnistajan Kauppa paikalla
  15. 15. ma, 5.7. klo 17-19

    Harriniemi

    Outokummuntie, Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Håkan Andersson (040-558 2237), Jorma Harju, Voitto Kaustinen, Tuomas Kiviniemi, Kari Autio, Mari Sorvisto, Antti Rytioja
  16. 16. ma, 12.7. klo 17-19

    Santahaka

    Pururadan parkkipaikka

    Jukka Polso (040-510 3993), Jukka Määttälä, Olli Hyyppä, Teija Polso, Steve Kåla, Ilkka Leikkonen
  17. 17. ma, 19.7. klo 17-19

    Palma

    Palmahovi, Pietarsaarentie / Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Osmo Tuominen (040-5582283), Pekka Koivu, Timo Pohjola, Markku Peltoniemi, Matti Hourula, Veikko Vierimaa, Olli Järvi
    Ilmainen sauna
  18. 18. ma, 26.7. klo 17-19

    Möller

    Möllerintie

    Valmennusryhmä:, Jaakko Kattilakoski (044-2167055), Arttu Pulli ja Esa Hongell + ryhmän jäsenet
  19. 19. ma, 2.8. klo 17-19

    Laajalahti

    Myllyoja, Laajalahdentie

    Göran Björkgård (044-3362401) ja Kati Nynäs, Vesa Turtola,Stefan Nynäs,Salme ja Tauno Heino,Niina ja Jonas Björkgård
  20. 20. ma, 9.8. klo 17-19

    Halkokari

    KTU:n maja, Trullevintie

    Tuomas Hyyppä, Antti Mourujärvi (040-5211937), Esa Lindholm, Antti ja Vuokko Kleemola, Eero Mourujärvi, Janne Willman
    Suunnistajan Kauppa paikalla
  21. 21. ma, 16.8. klo 17-19

    Ventusneva

    Hepo-Ventuksentie, Opastus Laajalahdentieltä

    Antti Ojajärvi (040-732 7130), Asko Kujala, Sanna Junttila, Erkki Nurisalo, Teuvo Patana, Eero Fränti
  22. 22. ma, 23.8. klo 17-19

    Djupsund

    Opastus Pohj.Ohikulkutie nro 749, Öjan kaupalta

    Tuomas (050-3620459), Esa ja Harri Hongell, Terho Taarna, Liisa Hongell, Petri Harsunen, Arja-Leena Kero
  23. 23. ma, 30.8. klo 17-19

    Saarikangas

    Vaasantietä Kokkolasta 3km etelään, vt. 8

    Jorma Nissilä (0400-868 891), Erja Ervonen, Kauko Hirvinen, Anja Kivistö, Marja-Liisa ja Juha Hiironen, Osku Valo
    Pitkä E-Rata
  24. 24. ma, 6.9. klo 17-19

    Rödsö

    Rödsön koulu

    Pekka Erkkilä (044-5982039), Pauli Tynjälä, Seppo Nurisalo, Tommi Viitasaari, Mikko Kuoppala, Elina Puusaari, Tarja Isoherranen
    Suunnistajan Kauppa paikalla
  25. 25. ma, 13.9. klo 17-19

    Harriniemi

    Outokummuntie, Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Eero Juola (040-553 2906), Seppo Lyyski, Mikko Mourujärvi, Seppo Ruokosalo, Jouko Myllymäki
  26. 26. ma, 20.9. klo 17-19

    Halkokari

    Vasikkasaari, Trullevintie

    Marja Penttilä (050-531 8113) ja Leo Jokinen, Veikko Hillilä, Olavi Kinnunen, Tapio Hirvi, Tommi Penttilä
  27. 27. ma, 27.9. klo 17-19

    Ventusneva

    Hepo-Ventuksentie, Opastus Laajalahdentieltä

    Kari Koivumäki (0400-766 524), Jonas Kronqvist, Hannu Tikkanen, Juhani Tuomaala, Terho Tattari, Jukka Vierimaa
    Suunnistajan Kauppa paikalla
  28. 28. la, 2.10. klo 15-17

    Patamäki

    Alfa-Bagin piha, Vasarakuja

    V-M Perälampi (044-554 9933), Sauli Kailajärvi, Sirpa Pulkkinen, Marjut Virkkala ja Jarmo Kattilakoski
    Iltarastiviesti + normaali suunnistus
  29. 29. ma, 4.10. klo 16-18

    Laajalahti

    Uimarannan parkkipaikka, Laajalahdentie

    Erkki Koivukangas (050-586 1234), Petri Tilus, Seppo Meriläinen, Ritva Puharinen, Arttu ja Valtteri Laine
    Pitkä E-Rata
  30. 30. la, 9.10. klo 17-19

    Köykär, ulkoilukeskus

    Opastus Jyväskyläntieltä 2 km Kokkolasta

    Harri Virkkala (050-363 7685), Osmo Saarinen, Marjut, Raisa ja Henna Virkkala, Tuija ja Rami Saarinen, Pekka Maasalo
  31. 31. ma, 11.10. klo 17-19

    Saarikangas

    Vaasantietä Kokkolasta 3km etelään, vt. 8

    Jarmo (050-5917269), Heidi ja Sami Kattilakoski, Taisto Isokääntä, Jarmo ja Henri Hämäläinen, Harri Pajula.
  32. 32. la, 16.10. klo 15-17

    Palma

    Palmahovi, Pietarsaarentie / Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Pekka (0400-560 765), Petteri ja Paavo Rantala, Sauli Peltoniemi, Ilkka Kivelä
    E-Rata, yhteislähtö klo 15. Ilmainen sauna + makkaranpaisto
  33. 33. ma, 18.10. klo 16-18

    Harriniemi

    Outokummuntie, Pohj.Ohikulkutie nro 749

    Ilkka Tanttinen (0400-665 453) ja Jarmo Liedes, Hannu Luhtio, Harri Välikangas, Ismo Lehto, Marko Myllymäki
  34. 34. la, 23.10. klo 15-17

    Santahaka

    Pururadan parkkipaikka

    Simo (050-598 2044) ja Aino Kattiakoski, Jaakko ja Airi Kattilakoski, Sanni ja Seppo Luokkala, Pertti Salonen